Strona główna/Aktualności/Informacja - Karta rowerowa

Informacja - Karta rowerowa

6 Czerwca 2021

W dniu 14 czerwca 2021r. odbędzie się część teoretyczna egzaminu na Kartę rowerową dla uczniów klas 4-8, część praktyczna odbędzie się w późniejszym terminie.

Regulamin egzaminu na kartę rowerową
w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi

1.Kartę rowerową może uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymi kwalifikacjami i osiągnęła wymagany wiek: 10 lat.

2.Każdy uczeń chcący zdawać egzamin zobowiązany jest do odbycia szkolenia teoretycznego ze znajomości przepisów ruchu drogowego w ramach przedmiotu zajęcia techniczne.

3.Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły.

4.Uczniowie składają egzamin w formie testowej (część teoretyczna) oraz praktycznej.

5.Test (część teoretyczna) zawiera pytania o następującej tematyce:

- znaki i sygnały drogowe,

- manewry na drodze,

- czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo

- typowe sytuacje drogowe  (skrzyżowania)

- wyposażenie roweru i obsługa

- pierwsza pomoc ofiarom wypadków

6.Test praktyczny (część praktyczna) polega na ocenie kierującego rowerem pod względem:

- pozycji kierującego na pojeździe

- upewnienia się o możliwości jazdy

- upewnienia się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy

- przejazdu "ósemki" bez najeżdżania na linię, nie podpierając się nogami

- hamowania i zatrzymania pojazdu w określonym miejscu

7.Test sprawdzający wiadomości teoretyczne składa się z 25 pytań, aby go zdać należy udzielić 80% poprawnych odpowiedzi. Czas trwania egzaminu 45 minut.

8.Do egzaminu praktycznego uczeń przystępuje po pomyślnym zdaniu testu sprawdzającego wiadomości teoretyczne.

9.Uczniowi, który nie zdał egzaminu praktycznego podczas 2 próbnych jazd, nauczyciel może udzielić trzeciej szansy.

10.Jeżeli wynik egzaminu poprawkowego jest negatywny uczeń przystępuje do egzaminu w następnym roku szkolnym.

11.W celu dopuszczenia do egzaminu na kartę rowerową uczeń składa najpóźniej w dniu egzaminu teoretycznego wypełniony arkusz zaliczeń i zdjęcie legitymacyjne o wymiarach 45 mm x 35 mm u nauczyciela zajęć technicznych.

12.Karta rowerowa  wydawana jest w szkole bezpłatnie.

13.Egzamin na kartę rowerową przeprowadzany jest w czasie zarządzonym przez Dyrektora szkoły. Najczęściej są to miesiące: maj, czerwiec.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz